Czakra Sakralna -test i harmonizacja

Svadhisthana

 Czakra Sakralna , Centrum Krzyża

 Symbol :Sześciopłatkowy lotos , Żywioł : Woda , Kolor : Pomarańczowy

Czakra Sakralna jest odpowiedzialna energię seksualną i siły twórcze . To tu znajduje się siedlisko pierwotnych emocji związanych z przyjemnością i zmysłowością . Czakra ta ma znaczący wpływ na relacje między ludzkie , zwłaszcza na związki o charakterze seksualnym. ufając partnerowi otwieramy się również na doświadczenie jedności podczas aktu seksualnego. Dzięki niej czujemy zaufanie do ludzi i okazujemy im szacunek i życzliwość . Ośrodek ten związany jest z żywiłem wody a więc wszelkimi płynami w ciele , woda to Życie , a więc odpowiada ona również za narządy rozrodcze i ludzką płodność .Svadhisthana reguluje nasze spostrzeganie przepływu zdarzeń , rzeczy i energii w Życiu . To tu człowiek otwiera się na swobodne przepływanie rzeczywistości , pozwalając ludziom, zdarzeniom i rzeczom swobodnie przychodzić i co najważniejsze odchodzić .

Test Czakra Sakralna .

Sprawdź jak funkcjonujesz na Poziomie Świadomości Czakry Sakralnej .

Osoba z zaburzoną Energią w tym ośrodku :

 • Odczuwa głęboki nie do zaspokojenia głód czułości zwłaszcza poprzez kontakt cielesny jak dotyk , głaskanie
 • czuje się jak małe dziecko
 • potrzebuje dużo uwagi , aprobaty ze strony partnera – „rodzica”
 • odczuwa samotność nawet będąc w związku
 • towarzyszy jej niezaspokojony głód emocjonalny małej dziewczynki/małego chłopca
 • próbuje zagłuszyć głód emocjonalny nadmiernym jedzeniem , alkoholem , narkotykami lub ekscytującymi przygodami seksualnymi
 • jest uzależniona emocjonalnie od rodziców przy których zachowuje się jak mała , nieporadna dziewczynka lub chłopczyk
 • jest zablokowana na swoje naturalne potrzeby seksualne które wypiera , wstydzi się ich czy brzydzi
 • jest oziębła seksualnie
 • seks jest dla niej obrzydliwy i/lub niepotrzebny
 • ma niskie poczucie własnej wartości
 • odczuwa wstręt do własnego ciała
 • często nie potrafi rozpoznać i nazwać swoich emocji
 • blokuje się emocjonalnie nie pozwalając sobie na okazywanie emocji
 • odbiera Życie jako nie wartościowe i smutne
 • odczuwa głęboki lęk przed bliskością emocjonalną i cielesną z drugim człowiekiem
 • nie lubi się przytulać
 • wstydzi się własnego ciała , nagości
 • tłumi swój naturalny popęd wypierając się go czemu towarzyszy częste fantazjowanie o seksie ale unikanie samego kontaktu cielesnego
 • nie odczuwa przyjemności podczas zbliżenia
 • seks jej dla niego niczym narkotyk
 • używa swojego ciała jak przedmiotu służącego do odczuwania przyjemności z seksu , jedzenia , narkotyków, alkoholu , papierosów
 • odczuwa napięcie i niepewność w kontakcie z płcią przeciwną lub tą samą
 • seks jest dla niej jak sport i służy zaspokajaniu na pierwszym planie jej seksualnych potrzeby wchodząc w płytkie seksualne relacje
 • tęskni za spełnionym związkiem seksualnym bez świadomości że to w niej tkwi przyczyna która blokuje ją przed spełnieniem tego pragnienia

Osoba z harmonijnie działającą czakrą Sakralną jest otwarta na swobodne płynięcie z prądem Życia i jej uczuciami . Potrafi rozpoznać ,nazwać i wyrażać swoje uczucia w naturalny sposób. Wobec Świata i ludzi jest otwarta i ufna ( nie mylić z naiwnością ). W związkach partnerskich jest otwarta , szczera i naturalna a seksualność traktuje jako dopełnienie miłości a nie tylko jako zaspokojenie seksualne . Jej działania są twórcze i pełne radości , Życie któremu daje się nieść napawa ją zachwytem .

Pobudzanie  i harmonizowanie Czakry Sakralnej :

Ponieważ żywiołem który reprezentuje tą czakrę jest Woda , będzie ona miała duży wpływ na jej harmonizowanie. I tak kontemplacja wszelkich naturalnych zbiorników wody sprzyja wewnętrznemu wyciszeniu oraz harmonizacji tej czakry . Nie od dziś ludzie uwielbiają w ciszy szumu fal podziwiać bezkres morza , obserwować i słuchać dźwięków przepływającego strumienia czy padającego deszczu . Jest to naturalna potrzeba która koi i uspokaja nasze emocje za które odpowiada właśnie ten ośrodek energetyczny . Pomocna jest też kąpiel w jeziorze lub w zaciszu domu , w wannie . To pobudza zmysły , odpręża uwalniając blokady energetyczne na poziomie ciała i emocji . Wszelkie słuchanie muzyki natury : śpiewu ptaków, odgłosu szumu fal czy szemrania strumienia górskiego balansuje przepływ energii drugiej czakry .

Mantra VAM :

Weź kilka głębokich oddechów i skoncentruj się na 2 czakrze która jest umiejscowiona w Sushumnie – głównym kanale Energetycznym w kręgosłupie 2 palce poniżej pępka . Zacznij wymawiać głośno i z energię mantrę VAM . Poczuj jej wibracje w tej czakrze . Wykonuj od kilku do kilkudziesięciu minut .

Kolor :

Ten ośrodek energetyczny jest pobudzany przez kolor pomarańczowy aczkolwiek należy pamiętać że w każdej czakrze przejawiają się wszystkie kolory po trochu . Kolor pomarańczowy niesie ze sobą odnawiającą energię która sprzyja uwolnieniu blokad i wzorców emocjonalnych . Ponad to rozbudza radość ze zmysłowej rozkoszy , jednocześnie wzmacnia poczucie własnej wartości najbardziej na poziomie cielesnym –akceptacja i zadowolenie z własnego ciała.

Kamienie szlachetne :

Kamienie szlachetne to zastygła wyższa energia kosmiczna skoncentrowana w jednym miejscu . Chcąc aktywizować dany kamień , najlepiej usiądź lub połóż się wygodnie , weź kilka głębokich wdechów i nawiąż mentalny kontakt z kamieniem . Jogini wiedzą ze każda rzecz jest żywa , nawet jeśli wygląda to z pozoru inaczej i ma ona swoją własną świadomość . Oczywiście kamień nie wie ze jest kamieniem ale posiada on inteligencje gdyż wszystko co jest , jest WSZYSTKIM , a więc wszystko co istnieje na najgłębszym podstawowym poziomie przejawienia jest stworzone z Kosmicznej Energii =Kosmicznego Ducha =Boga . I tak możemy nawiązać kontakt z naszym ciałem , konkretnym organem lub właśnie kamieniem szlachetnym . Niejako poproś go stanowczo o pomoc i użyczenie jego uzdrawiających wibracji-zdolności . Kamienie warto oczyszczać np. pod bieżąca wodą lub białą szałwią .

Kamień Księżycowy :

Otwiera on na wewnętrzne bogactwo emocji , uczuć . Pobudza w człowieku wrażliwość , marzycielstwo . Zmniejszając lęk przed bliskością , wspomaga odwagę w otwarciu się na uczucia , harmonizuje równowagę emocjonalną . Na poziomie ciała pobudza oczyszczanie naczyń limfatycznych i balansuje gospodarkę hormonalną u kobiet .

Karneol:

Jego właściwości były znane już w Egipcie ,gdzie przy jego pomocy wspierano rodzące kobiety , wpływa on również dobroczynnie na cykl miesiączkowy , wzmacnia układ immunologiczny i hamuje krwawienia .Wzmacnia zdrowe poczucie własnej wartości , samoakceptacji , pomaga uwolnić się od nałogów, zwiększa twórcze moce oraz akceptacje przepływu i zmiany życia, usuwa przygnębienie . Kamień ten pomaga cieszyć się chwilą , być Tu i Teraz

Bursztyn :

Kamień ten dodaje pewności siebie oraz wzmacnia wewnętrzne siły do osiągania własnych celów . sprzyja w procesie terapeutycznym wzmacniając zrozumienie siebie , ,rozbudza umiejętność jasnowidzenia , wzmacnia dobre samopoczucie , usuwa lęk przed starzeniem się , pomaga żyć chwilą , absorbuje i przeobraża negatywne energie , emituje słoneczną energię która uspokaja system nerwowy , oczyszcza ciało , umysł i duszę oraz środowisko w którym się znajduje , oprócz działania na czakre sakralna wpływa również na czakre Korony.

Zapachy :

Olejek z drzewa sandałowego ,Olejek różany , Jaśmin,Ylang-Ylang ,Maciejka

Zapraszam na cykl warsztów rozwoju Duchowego z nutą psychologii : „Joga Czakr – 7 Poziomów Świadomości Duszy” , gdzię dzięki praktykom Jogi Czakralnej oczyścisz swoje czakry z blokad energetycznych na poziomie duchowym , umysłowym i cielesnym a dzięki ćwiczeniom z dziedziny psychologii  przepracujesz wiele swoich błędnych wzorców i przekonań   .

Namaste 

Lena