Reiki Ogólnie

Praktykując i nauczając Japońskie Reiki spotykam się z wieloma pytaniami z Waszej strony , dlatego pozwoliłam sobie umieścić poniżej najważniejsze zagadnienia dotyczące między innymi samego Reiki , Inicjacji , sposobu prowadzenia przeze mnie kursów , wiedzy jaką przekazuję oraz terminów , możliwości noclegów oraz bardziej przyziemnych jak koszty kursu. Ta wiedza jest ważna dlatego proszę zapoznaj się z nią uważnie . Jeżeli po przeczytaniu nasuną Ci się jakieś dodatkowe pytania zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

Czym nie jest a czym jest Japońskie Reiki ?

Japońskie Reiki na pewno nie jest żadną religią czy też sektą . Nie ma znaczenia jaką wiarę wyznajesz czy też jesteś ateistą . Z całą kompetencją odpowiadam że praktykowanie Reiki nie koliduje z wiarą chrześcijańską . Jeśli już o tym mowa to Jezus uzdrawia przecież między innymi poprzez nakładanie dłoni , co wyraźnie zostało napisane w Nowym Testamencie .

Istnieje tylko Jeden BÓG  ,czy użyjemy innego słowa Absolut , Najwyższego Źródła Życia ,Kosmiczny Umysł , Najwyższy Duch , Tao ,Najwyższa Energia , są to tylko nasze ludzkie określenia na Jedną Rzeczywistość  odkrywaną od zawsze przez Mistyków w każdych kulturach . Japońskie Reiki bazuje na starożytnych i skutecznych metodach rozwoju z Medycyny Chińskiej ,duchowych praktykach medytacyjnych w Buddyzmie oraz Japońską /Chińską /Tajską / Indyjską pracą z Energią Życiową .

Dlaczego Japońskie Reiki ?

Japońskie Reiki to jak podkreślał sam Mistrz Mikao Usui przede wszystkim DROGA SAMOROZOWOJU oraz jeśli tego pragniesz niesiona pomoc innym istotom czyli UZDRAWIANIE poprzez nakładanie rąk i przekazywanie Życiowej Energii. W pierwszej kolejności należy praktykować MEDYTACJE , które wyciszą nasz umysł i przyniosą wewnętrzny spokój . Liczne praktyki oczyszczą nasze kanały energetyczne –MERIDIANY oraz napełnią ŻYCIOWĄ ENERGIĄ nasze zbiorni energii.

Mikao Usui urodził się w Japonii w połowie XVIII wieku . Od najmłodszych lat uczył się  wyłącznie w buddyjskich klasztorach praktykując między innymi medytacje i post . Pozostawał on przez całe swoje życie na terenach  Japonii a zatem nie studiował w Stanach Zjednoczonych i na pewno nie należał on do żadnej grupy chrześcijańskiej . Studiował natomiast na Uniwersytecie w Kyoto gdzie uzyskał tytuł doktora w dziedzinie literatury. Jako buddysta interesował się naukami Buddhy – Siddharta Gautamya ,który jak wiadomo między innymi uzdrawiał oraz nauczał . Dr Mikao Usui podróżując po klasztorach buddyjskich odnalazł wiedzę  dotyczącą zapomnianej duchowej metody Uzdrawiania .Juz jako dojrzały mężczyzna medytując na górze Kurama doznał Satori (oświecenie ).Głęboka wiedza teoretyczna i praktyczna oraz to duchowe przeżycie otwarło przed nim Drogę Uzdrawiania .

W tradycji Japońskiego Reiki tytuł Mistrza należy tylko do Mistrza Mikao Usui oraz zaawansowanych Sensei`ów którzy przyczynili się swoją wieloletnią praktyką oraz niesieniem pomocy innym istotom. Sensei to japoński Nauczyciel i tak powinno się zwracać do nauczyciela Reiki bez żadnych zwrotów Mistrz …albo tzw.Wielki Mistrz ( wielkie ego ? ).

Hawaya Takata przyniosła Japońskie Reiki do Stanów Zjednoczonych . Niestety w okresie II wojny Światowej Japonia a zatem wszystko co Japońskie kojarzyło się źle w USA , zwłaszcza po Pearl Harbor . Ktoś w jej linii sukcesji wykreował z Japońskiego buddysty jakim był Mikao Usui studenta uczelni  Stanów  Zjednoczonych i na dodatek „został „  chrześcijaninem . To kłamstwo pozwoliło rozpropagować Reiki na świat zachodni . Czy stało się źle czy dobrze trudno to ocenić . Faktem jest że z biegiem czasu zachodnie Reiki straciło wiele ze swych NIEZBEDNYCH praktyk ,bez których Reiki traci swoją Moc przywracania wewnętrznej równowagi jak i Duchowej tak i umysłowo-cielesnej. Należy pamiętać że Japońskie Reiki jest zbiorem autentycznych praktyk pochodzących między innymi z Medycyny Chińskiej , Buddyzmu oraz praktyk duchowych z samej Japonii .

Dlaczego i jak działa Energia Reiki ?

Fizycy kwantowi odkryli coś co było znane od wieków .Na najgłębszym poziomie tak zwana „materia” nie istnieje ,to czysta Energia która wibruje stwarzając iluzje materii , stałości form przez które przejawia się Kosmiczny Umysł . Nie dość tego ,fizycy kwantowi odkryli , że sam akt obserwowania najmniejszych cząsteczek kwantowych ma wpływ na ich zachowanie . To doskonale pokrywa się z tym co już od tysiącleci głoszą mędrcy tego świata :

Wszystko jest Duchem = Wszystko jest Energią .

Przekazują nam oni wiedzę na temat Siły Życiowej zwanej Ki (Japonia) ,    Chi ( Chiny ) , Prana (Indie ) ,Mana (Hawaje ) , Magia ( tereny słowiańskie ) czy Duch Święty (Chrześcijanizm ) itd. Siła ta wypełnia sobą otaczający nas Wszechświat ,daje życie wszelkim istotom i leży u podstaw każdej formy tzw. materii. Ta NIESKOŃCZONA Energia Duchowa reaguje na naszą wolę , dlatego też możemy na nią wpływać i np. magazynować ją w naszych zbiornikach Energii nazywanej również  Czakrami . Każdy człowiek może dowolnie czerpać z rezerwuaru Wszechświata Duchową Energię Życia przywracając tym wewnętrzną równowagę Duchową , umysłową i cielesną , zarówno swoją jak i innych istot (uzdrawianie). Życiowa Energia Ki przepływa przez liczne subtelne kanały energetyczne Mo (Japonia ) ,Meridiany (Chiny) Nadi (Indie) zasilając między innymi Twoje wewnętrzne organy Tak zwana „choroba” to zakłócenie swobodnego przepływu Energii Życiowej w ciele. Energia ta kumuluje się najbardziej w Twoich Czakrach w Japonii znanych jako zbiorniki Energii : Dolnobrzusznym -Tanden ,środkowym – Kokoro oraz  górnym Tentei (Japonia ) .

Na Pierwszym poziomie Reiki uczysz się między innymi metod koncentracji oraz napełniania ową Duchową Siłą  poprzez dolnobrzuszne oddychanie ( misogi ) . Poprzez liczne praktyki będziesz  wstanie między innymi przywrócić właściwy obieg Energii Życiowej w Twoich wewnętrznych organach , co da Ci zdrowie i zwiększy Twoją odporność. Japońskie Reiki ZABEZPIECZY CIĘ PRZED UTRATĄ WŁASNEJ ENERGII ŻYCIOWEJ oraz PRZEJĘCIA ENERGII CHOROBOWEJ gdybyś zdecydował/a się na udzielanie Reiki innym osobom . Nauczysz się jak napełniać się TĄ SIŁĄ ŻYCIOWĄ co przyniesie Ci zdrowie ,spokój umysłu oraz rozwój Duchowy .

Dla kogo jest Japońskie Reiki ? Jakich korzyści doświadczysz praktykując Japońskie Reiki ?

Reiki pobudza w Twoim ciele naturalne procesy  samouzdrawiania ,wpływa wyciszająco na umysł oraz rozwija Cię Duchowo.

Główne korzyści wynikające z praktykowania metodą Reiki:

-oczyszczenie  z toksyn

-zdrowie

-zwiększenie energii życiowej

-usunięcie blokad

-spokój umysłu

-leczenie z depresji

-oczyszczenie czakr

-oczyszczenie kanałów energetycznych  (meridianów)

-oczyszczenie aury

-rozwój czakr 

-rozwój duchowy

Czym jest Inicjacja w Japońskim Reiki?

Inicjacja jest to dostrojenie do Najwyższego Źródła Życia ,przyczyniająca się do wzrostu duchowej mocy Energii Ki tym samym wzmacniajaca i przyśpieszajaca proces rozwoju duchowego.Podczas tego procesu nastąpi między innymi oczyszczenie Twoich kanałów duchowych/energetycznych oraz czakr i zbiorników Energii. 

   Lena Biel