Czakry -ogólnie

Trudno jest Nam zaakceptować ,że jesteśmy tylko rozumnym ciałem , które pod wpływem  zachodzących  procesów chemicznych i elektrycznych :myśli ,mówi i porusza się. Gdzie w tej skądinąd doskonałej maszynie miejsce na Nasze myśli i uczucia?

Gdzie są zapisane informacje o Naszych umiejętnościach ,doświadczeniach życiowych ,cechach charakteru ,uczuciach czy wyglądzie? Czy jesteśmy tylko organizmami z inteligentnym mózgiem i olbrzymim magazynem informacji w DNA ,które przemijają bezpowrotnie z  chwilą cielesnej śmierci ?

Człowiek to istota złożona :Jesteś Duszą i posiadasz Ciało –Umysł ,które tworzą ,tzw. Podświadomość. Zatem Twoje ciało fizyczne jest tylko odbiciem Twojego wewnętrznego duchowego świata .

Powoli do Naszej Świadomości przenika ,że właśnie od Naszych myśli ,uczuć ,słów i oczywiście czynów zależy Nasz los. Wypadałoby jak na Homo sapiens przystało dowiedzieć się ,gdzie mieszczą się  Nasze uczucia i dlaczego myślimy i zachowujemy  się w określony sposób . Dlaczego tak często ,mimo najszczerszych chęci nie potrafimy pozbyć się blokad ,które sprawiają ,ze nie możemy dalej swobodnie się rozwijać   ? Poprzez samorozwój możemy znaleźć odpowiedź na te i na inne ważne pytania. Możemy bardziej świadomie kreować Nasze życie .Dzięki wiedzy o Energetycznym a więc Duchowym aspekcie Naszego Istnienia jesteśmy w stanie budować życie takim ,jakim chcemy, aby było :szczęśliwe ,wolne ,bezpieczne i bogate.

Współczesna nauka potwierdza, że wszystko zbudowane jest z Energii. My oraz Nasze ciała również  zbudowane są z tej Praenergii. W dawnych czasach określano to Duchem a więc :

                                         Duchowe =Energetyczne.

Nasze własne ciała ,na głębokim poziomie energetycznym ,posiadają centra energetyczne-wirujące skupiska subtelnej energii ,które transformują dla Nas energię zwaną :Praną ,Reiki ,Chi ,Orgonem, Maną itd. W ludzkim ciele istnieje aż 88000 czakr o rożnej wielkości i znaczeniu,taki przekaz niosą ze sobą starożytne pisma.Człowiek ma 7 Głównych Czakr, które spełniają nadrzędną rolę.W następnej kolejności wymienić należy czakry znajdujące się na dłoniach ,na stopach ,na karku oraz w okolicy śledziony.

Budowa głównych czakr przypomina kielichy kwiatów o formie lejka –wiru .Dlatego też, w zachodnich krajach są nazywane kwiatami lotosu. Każdy „kwiat lotosu „ ma inną ilość płatków co odpowiada tak naprawdę kanałom energetycznym ,przez które wpływa i wypływa Energia Życia ,nazywamy je kanałami nadi . Od pierwszego centrum energetycznego odchodzą 4 takie kanały natomiast od potężnej czakry Korony odchodzi ich aż 1000! Wewnątrz każdego „kielicha „  znajduje się kanał ,który prowadzi do kręgosłupa, gdzie mieści się łączący wszystkie czakry główny kanał energetyczny zwany Sushumna.Po jego lewej stronie leży kanał zwany Ida współgrający z sympatycznym układem nerwowym, zaś po jego prawej stronie Pigala współdziałająca z parasympatycznym układem nerwowym.

Czakramy są opisywane przez osoby wrażliwe na energie subtelne ,jako wiry .Ten wzór widoczny jest gołym okiem dla wszystkich ludzi ,wystarczy sie rozejrzeć.

Piękne ,prawda? Czym więcej się uczę ,tym bardziej zdaję sobie sprawę jak mało wiem o Naszym pięknym ,bogatym i wyjątkowym świecie . Dlatego warto się rozwijać i poznawać zarówno siebie samego jak i otaczający Nas niezwykły świat.

Każdy człowiek ,niezależnie od poziomu rozwoju ma 7 Głównych Czakr rozmieszczonych wzdłuż kręgosłupa i w mózgu. Każda z nich pokazuje Nasze życie od innej strony. Ta sama sytuacja życiowa doświadczana na różnych poziomach świadomości będzie postrzegana przez Nas zupełnie inaczej.

Wyobraź sobie że Twój kręgosłup to 7-mio piętrowy budynek z windą w środku. Każda z czakr obrazuje poszczególne piętro, na których doświadczasz życia z innej perspektywy  .Dzieje się tak dlatego że kiedy wznosisz się po kolejnych piętrach świadomości ,Twoja możliwość postrzegania ulega rozszerzeniu.

To logiczne że na najniższym piętrze Twoje postrzeganie życia jest mocno ograniczone. Każde kolejne piętro poszerza Twoje postrzeganie samego siebie i świata zewnętrznego. Podążając do góry stajesz się coraz bardziej świadomy –otrzymujesz coraz więcej nowych i aktualnych informacji ,które nie były dostępne niżej. Podróżując  w wzwyż po kolejnych piętrach  będziesz widzieć  przez szyby swoich przekonań coraz więcej szczegółów . Niestety jeśli szyby są zabrudzone przez błędne przekonania –tzw. blokady energetyczne Twój widok będzie ograniczony.

Nie ma wątpliwości ,że każdy człowiek ma funkcjonujące czakry . Wszystkie czakry działają ,jaka jest ich kondycja  ,to już inna kwestia. Ich działanie jest uzleżnione od Twojego poziomu rozwoju duchowego ,od tego co doświadczyłeś w przeszłości i mówie tu przede wszystkim o Twoich poprzednich wcieleniach . Musimy sobie zdać sprawę ,że czakry bezpośrednio wpływają na stan Naszej psychiki a co za tym idzie Naszego ciała .Są one połączone z układem gruczołów dokrewnych i ściśle kontrolują ich wydzielanie hormonalne ,a więc stan Naszego zdrowia zależy od stanu Naszych czakr. Jeżeli Czakry pracują prawidłowo czujemy się silni,zdrowi, optymistycznie nastawieni do życia i wypełnieni pozytywnymi uczuciami .

Spotkałam się z twierdzeniem zamknięcia czakr. Cóż ,jeśli ktoś ma chociaż jedną zamkniętą czakrę to znaczy że nie żyje 🙂 Gdybyśmy zostali zamknięci całkowicie na przepływ Boskiej Życiodajnej Praenergii równałoby się to ze śmiercia ciała. Natomiast czakry mogą być zablokowane a ich możliwość pobierania i transformowania energii życiowej mocno ograniczona. Człowiek zablokowany błędnymi wzorcami życiowymi ma skurczone czakry przez które strumień Energii Życiowej płynie słabo i  wolno. To powoduje zaburzenia psychiczne co z kolei wywołuje dolegliwości fizyczne :złe samopoczucie ,brak energii ,lęki ,gniew ,frustracje ,bóle i wszelkie stany chorobowe.

I tu musisz wkroczyć do akcji  i być gotowym ,aby poprzez przyjrzenie się własnym przekonaniom zweryfikować ich prawdziwość i użyteczność, pozbywając się tych ,które tylko Ci przeszkadzają w dalszym  rozwoju. Przyglądając się naszemu życiu ,temu co do tej pory stworzyliśmy i znając zakres działania konkretnej czakry z łatwością odnajdziemy Nasze blokady.

Nasze blokady energetyczne to tak naprawdę ograniczenia powstałe w naszej psychice ,odłożone na później sprawy do przerobienia ,wszelkie traumatyczne wydarzenia ,którym nie byliśmy w stanie stawić czoła i zagrzebaliśmy je głęboko w podświadomości. Nie martw się czekają wytrwale ,aż dorośniemy i przyjrzymy im się z bliska ,jako już dorosłe i silne osoby. Myślisz ,że nadszedł już czas, żeby zmierzyć się z tymi cieniami w kącie Twojej psychiki? Zazwyczaj to starchy na lachy i pierzchną  przy pierwszych promieniach Światła Świadomości  a jesli nie to istnieje wiele  skutecznych narzędzi i technik ,które pozwolą Ci bezpiecznie posprzątać magazyn staroci ,jakim być może stała się Twoja podświadomość –Twój Umysł.

Z mojej strony jako mistrza Reiki możesz liczyć na realną pomoc poprzez wprowadzenie Cie w arkana starożytnej wiedzy Uzdrawiania Energetycznego na kursach Reiki jakie prowadze w Krakowie . Poprzez obserwację  i wiedzę stworzyłam rownież skuteczne Zabiegi Oczyszczania i Odblokowania Systemu Czakr , które wykonuję przy pomocy tej Uzdrwiającej Energii .Efekty są doprawdy głębokie i zaskakujące .

I tak jako doświadczony kosmetolog połączyłam głeboko energetyzujacy masaż całego ciała z zabiegiem Reiki. Poniewaz poprzez doświadczenie poznałam znaczenie prawidłowo działających Czakr wykonuję Rytuał Czakralny równie mocny jak Inicjacja przeprowadzana w Tradycyjnym Systemie Reiki ,podczas którego Twój System Energetyczny zostanie bezpiecznie Odblokowany ,gruntownie Oczyszczony  i Wzmocniony Energią Reiki.

Namaste

Lena Biel