Parę słów o mnie …

Odkąd pamiętam dręczyły mnie pytania : 

Kim jestem ? Jaki jest sens mojego życia ? Czy to w jakim środowisku się urodziłam determinuje moje życie ? Kim , Czym jest Bóg ?

Szukałam i odnajdywałam odpowiedzi w wielu źródłach. Początkowo była to tylko wiedza zaczerpnięta z wielu mądrych książek. Zjeździłam Polskę w poszukiwaniu nauczycieli ,poznałam wspaniałych ludzi . Na swojej Drodze trafiłam na Japońskie Reiki –Drogę Samorozwoj Uzdrawiania Uniwersalną Energią Życia i jako Sensei Reiki przekazuję tą wiedzę dalej . W między czasie praktykowałam w kilku placówkach Hatha Jogę , Radża Jogę oraz Krija Jogę .Nie jestem związana z żadną religią , chociaż nie są mi obce wczesnochrześcijańskie nauki Jezusa , Buddyzm , Japońskie Reiki i Joga , bo tak , jestem z zamiłowania joginką . Joga dla mnie to zjednoczenie : ciałaz Duszą , Duszy z Duchem , Boskim Duchem Najwyższej .

Z miłości do zwierząt zostałam wegetarianką, zrozumiałam, że wszyscy mamy takie samo prawo do życia .Zgłębiałam tajniki Umysłu na kursach Silvy. W ośrodku buddyjskim uczyłam się między innymi medytacji spokoju –Samatha –która polega na wyciszeniu tzw.”małpiego umysłu „ oraz pozostaniu w głębokim stanie koncentracji. Kolejną buddyjską medytacją , którą zaczęłam praktykować jest Vipassana –medytacja wglądu . Poznałam ją podczas 10-dniowego odosobnienia ,gdzie obowiązywało całkowite milczenie. Nauczani przez indyjskich nauczycieli ,spędziliśmy wiele godzin dziennie od świtu do nocy medytując, skupiając się na oddechu oraz obserwacji wszystkich zjawisk umysłowych i cielesnych. Dzięki tej praktyce stałam się bardziej uważna i świadoma moich procesów myślowych , tego co dzieje się wewnątrz mnie i otaczającym mnie świecie.

I tak zaczęłam bardziej ufać sobie, na nowo uczyć się samej siebie. Z upływem czasu pod wpływem praktyki ,wiedza napływa do mnie również intuicyjnie podczas medytacji , wizji i głębokich wglądów gdzie kontempluję życie ,czyli staram się dostrzegać siebie ,świat i Boga takim jakim jest , bez ego -bez systemu przekonań jakie narzucił nam świat zewnętrzny. Nie walczę już z systemem , ja go zmieniam od środka , poprzez nieustanną pracę nad sobą .Nie uważam siebie za mistrza czy guru bo czuję, że Mistrz to ktoś , kto zdobył mistrzostwo nad sobą , nad swoim śmiertelnym ja . Praktykując Bhakti Jogę odkryłam że  jestem tylko miłośniczką Boga . 

Spotykam na swojej Drodze Życia ludzi którym pragnę pomóc , to mnie wzmacnia i daje szczęście. Chociaż nie jestem terapeutką to od lat zajmuję się pracą z ludźmi  . Moją szkołą jest Życie i oczywiście chęć samokształcenia się. Uzyskałam tytuł Coacha w Szkole Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego  . Podczas wieloletniej terapii indywidualnej i grupowej przepracowałam m. in. traumę domu alkoholowego , niskie poczucie własnej wartości , żałobę , smutek i gniew a także poczucie bezcelowości życia . Teraz towarzyszę ludziom w ich głębokim procesie uleczania trudnych doświadczeń z ich dzieciństwa , w żałobie za utraconymi bliskimi , w ciężkich relacjach z partnerami , bliskimi . Pomagam w odnalezieniu błędnych wzorców myślowych , zaburzeń osobowości czyli niszczącego postrzegania siebie i świata . Jestem z ludźmi podczas ich przeżywania i przeobrażania ciężkich emocji , uczę zdrowej komunikacji i wyrażania siebie . Pomagam w budowaniu zdrowego poczucia własnej wartości na którym mogą się stabilnie oprzeć . Od lat prowadzę indywidualne sesje terapeutyczne „Pracy z Podświadomością”  . Lwią częścią mojej pracy jest własna praktyka duchowa  jak i przekazywana innym wiedza , którą łączę z pracą psychologiczną . To daje dobre efekty , prowadzi do szybszego zdrowienia , tak przynajmniej było w moim przypadku .

Namaste

Lena Biel

Posted in Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s