Parę słów o mnie …

Odkąd pamiętam dręczyły mnie pytania : 

Kim jestem ? Jaki jest sens mojego życia na tym świecie ? Czy to w jakim środowisku się urodziłam determinuje moje życie ? Co dzieje się z nami po tzw. śmierci ? Kim , Czym jest Bóg ?

Szukałam i odnajdywałam odpowiedzi w wielu źródłach. Początkowo była to tylko wiedza zaczerpnięta z wielu mądrych książek. Wiele lat temu moja ukochana babcia Dzidzia usłyszała diagnozę :rak i wtedy też zaczęłam szukać sposobu aby ją uzdrowić . Na swojej Drodze trafiłam na Reiki –Drogę Samorozwoju i Uzdrawiania Uniwersalną Energią Życia . Zjeździłam Polskę w poszukiwaniu nauczycieli ,poznałam wspaniałych ludzi . W ciagu kilku lat ukończyłam trzy razy I stopień Reiki , dwa razy II stopień oraz otrzymałam tytuł mistrza Reiki od dwóch różnych nauczycieli Reiki . Jeden w systemie zachodniego Reiki a jeden w oryginalnym Japońskim Reiki . W między czasie praktykowałam w kilku placówkach Hatha Jogę , Radża Jogę oraz Krija Jogę . Nie jestem związana z żadną religią , chociaż nie są mi obce wczesnochrześcijańskie nauki Jezusa , Buddyzm , Japońskie Reiki i Joga , bo tak , jestem z zamiłowania joginką . Joga dla mnie to zjednoczenie : ciała z Duszą , Duszy z Duchem , Boskim Duchem Najwyższej .

Z miłości do zwierząt zostałam wegetarianką, zrozumiałam, że wszyscy mamy takie samo prawo do życia . Zgłębiałam tajniki Umysłu na kursach Silvy. W ośrodku buddyjskim uczyłam się między innymi medytacji spokoju –Samatha –która polega na wyciszeniu tzw.”małpiego umysłu „ oraz pozostaniu w głębokim stanie koncentracji. Kolejną buddyjską medytacją , którą zaczęłam praktykować była Vipassana –medytacja wglądu . Poznałam ją podczas 10-dniowego odosobnienia ,gdzie obowiązywało całkowite milczenie. Nauczani przez indyjskich nauczycieli ,spędziliśmy wiele godzin dziennie od świtu do nocy medytując, skupiając się na oddechu oraz obserwacji wszystkich zjawisk umysłowych i cielesnych. Dzięki tej praktyce stałam się bardziej uważna i świadoma moich procesów myślowych , tego co dzieje się wewnątrz mnie i otaczającym mnie świecie.

I tak zaczęłam bardziej ufać sobie, na nowo uczyć się samej siebie. Z upływem czasu pod wpływem praktyki ,wiedza napływa do mnie również intuicyjnie podczas medytacji , wizji i głębokich wglądów gdzie kontempluję życie ,czyli staram się dostrzegać siebie ,świat i Boga takim jakim jest , bez ego -bez systemu przekonań jakie narzucił nam świat zewnętrzny. Nie walczę już z systemem , ja go zmieniam od środka , poprzez nieustanną pracę nad sobą .Nie uważam siebie za mistrza czy guru bo czuję, że Mistrz to ktoś , kto zdobył mistrzostwo nad sobą , nad swoim śmiertelnym ja . Praktykując Bhakti Jogę (joga miłości i współczucia ) odkryłam że  jestem miłośniczką Boga . 

Spotykam na swojej Drodze Życia ludzi którym pragnę pomóc , to mnie wzmacnia i daje szczęście. Chociaż nie jestem psychoterapeutką czy psychologiem to od lat zajmuję się pracą z ludźmi  . Moją szkołą jest Życie i oczywiście chęć samokształcenia się. Uzyskałam tytuł Coacha w Szkole Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego oraz ukończyłam kurs doskonalący „Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt „  organizowany przez Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie gdzie nabyłam umiejętności warsztatowe i osobiste umożliwiające profesjonalną pomoc w poradnictwie i interwencji psychologicznej . Wykorzystuję narzędzia coachingowe oraz z terapii Gestalt i terapii behawioralno poznawczej a także buddyjskie i jogiczne techniki pracy z umysłem i ciałem . Mam za sobą około 250 godzin terapii indywidualnej i około 1100 godzin terapii grupowej , treningów otwarcia gdzie przepracowałam m. in. traumę domu alkoholowego , niskie poczucie własnej wartości , żałobę , smutek i gniew a także poczucie bezcelowości życia . Ta intensywna praca nad sobą dała mi możliwość przepracowania i uporządkowania „swojej głowy ” i emocji . To daje mi podstawy do pracy indywidualnej z ludźmi .Teraz towarzyszę ludziom w ich głębokim procesie uleczania trudnych doświadczeń z ich dzieciństwa , w żałobie za utraconymi bliskimi , w ciężkich relacjach z partnerami , bliskimi . Pomagam w odnalezieniu błędnych wzorców myślowych , zaburzeń osobowości czyli niszczącego postrzegania siebie i świata . Jestem z ludźmi podczas ich przeżywania i przeobrażania ciężkich emocji , uczę zdrowej komunikacji i wyrażania siebie . Pomagam w budowaniu zdrowego poczucia własnej wartości na którym mogą się stabilnie oprzeć . Od lat prowadzę indywidualne sesje terapeutyczne „Pracy z Podświadomością” oraz warsztaty rozwoju duchowego  . Lwią częścią mojej pracy jest własna praktyka duchowa  jak i przekazywana innym wiedza , którą łączę z pracą psychologiczną . To daje dobre efekty , prowadzi do szybszego zdrowienia , tak przynajmniej było w moim przypadku .

Namaste

Lena Biel


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s